WIEN STAR HOTEL

WIEN STAR HOTEL

Локација: 50 метри од плажата со песок и шиндра (премин на пат, услуга за плажа што се плаќа) од шеталиштето полно со продавници, ресторани и сл., На еден и пол километар од центарот, на 120 км од аеродромот. Спорт и забава: Мал отворен базен, билјард, одбојка на плажа, спортови на вода покрај плажа, повремено турска вечер во сезоната.
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£50296GBP
for 2 adults
see details
EFTALIA AYTUR

EFTALIA AYTUR

Локација: Хотелот е лоциран во центарот на Аланија и 125 км од аеродромот во Анталија. Плажа: Приватна плажа, 40м од хотелот, камчеста, опремена со лежалки и чадори за сонце покрај базените се бесплатни. На плажата се доплаќаат. Пат го дели хотелот од плажата. Спорт и забава: Надворешни базени за возрасни и деца, фитнес центар. Со доплата: Турска бања, сауна, парна бања, водни спортови и масажи. Еднаш во неделата жива музика – Турска вечер. За децата има детско игралиште.
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£51241GBP
for 2 adults
see details
MAY GARDEN CLUB HOTEL

MAY GARDEN CLUB HOTEL

Локација: Хотелот e лоциран во областа Mahmutlar на 13км од центарот на Аланија, 148км од аеродромот во Анталија. Услуга: All Inclusive Плажа: Хотелска песочна плажа на 50м од хотел, лежалки и чадори за сонце не се наплатуваат. Постои тунел под патот помеѓу хотелот и плажата. Пешкири за плажа се наплатуваат.
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£53043GBP
for 2 adults
see details
KONAKLI NERGIS HOTEL

KONAKLI NERGIS HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Konakli, на 12км од Аланија и 120км од аеродромот во Анталија. Плажа: Хотелска приватна плаќа на 150м од хотел, песок со камчиња. Лежалки и чадори за сонце не се наплаќаат. Пешкири за плажа со доплата.
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£54073GBP
for 2 adults
see details
PARADOR BEACH HOTEL

PARADOR BEACH HOTEL

Хотелот Парадор се наоѓа во Аланија, на 130 км од Анталија, на 50 метри од медитеранскиот брег. Хотелот се наоѓа во близина на историски храм. Повеќето од собите имаат поглед кон морето. Овој пријатен хотел со сите современи погодности се карактеризира со квалитетна услуга, тука се создадени сите услови за добар одмор.
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£56476GBP
for 2 adults
see details
PARADOR SUITE HOTEL

PARADOR SUITE HOTEL

Локација: Хотелот Парадор апартман се наоѓа на непосредна близина на сопствената плажа, нудејќи 24-часовен рецепција, домаќинство и собни услуги. Местото се состои од 54 климатизирани соби. Сместување: Контролата на климата, кујнскиот простор и маса за пишување, како и машината за миење садови и фрижидерот се стандардни во сите простории. Некои единици имаат поглед на градот. Секоја соба во хотелот располага со кревети со перничиња и пердувени перници.
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£57678GBP
for 2 adults
see details
KONAKLI NERGIS HOTEL

KONAKLI NERGIS HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Konakli, на 12км од Аланија и 120км од аеродромот во Анталија. Плажа: Хотелска приватна плаќа на 150м од хотел, песок со камчиња. Лежалки и чадори за сонце не се наплаќаат. Пешкири за плажа со доплата.
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£58107GBP
for 2 adults
see details
KLEOPATRA ATLAS HOTEL

KLEOPATRA ATLAS HOTEL

Kleopatra Atlas Adults Only 16+ - (Само за возрасни) се наоѓа блиску до самиот центар на Аланија и до плажата Клеопатра. Хотелот има ресторан, фитнес центар, бар и заедничко лоби, отворен базен, рецепција 24 часа и бесплатен Wi-Fi интернет. Сите соби се опремени со клима уред, телевизор со рамен екран со сателитски канали, котел, туш, фен и гардероба. Во хотелот, собите се со приватна бања со бесплатни тоалети.
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£59652GBP
for 2 adults
see details
RAMIRA CITY HOTEL

RAMIRA CITY HOTEL

Локација: Хотелот е лоциран во центарот на Аланија, 125 км од аеродоромот во Анталија. Плажа: Приватна плажа – Клеопатра – 600 м од хотелот, опремена со лежалки и чадори за сонце кои се бесплатни. Шатл превоз се доплаќа. Промената на пешкирите за плажа се доплаќа.
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£60682GBP
for 2 adults
see details
BOULEVARD HOTEL

BOULEVARD HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Аланија на 120км од аеродромот во Анталија. Сместување: Вкупен број на соби 116. Услуга: All Inclusive Содржини: Главен ресторан на шведска маса, бар покрај базен, лоби бар, А’la Carte ресторан. Плажа: Оддалечена е на 50м од хотелот, песочна. Лежалки и чадори за сонце се наплаќаат. Лежалки и чадори за сонце покрај базенот се без доплата. Спорт и забава: Отворен базен за деца и возрасни, фитнес, турска бања, сауна, пинг понг.
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£61197GBP
for 2 adults
see details
BLUE WAVE SUITE HOTEL

BLUE WAVE SUITE HOTEL

Локација: Blue Wave Hotel 4* се наоѓа во местото Обакој. Оддалечен е 2,5 км од центарот на Аланија и 120 км од аеродромот во Анталија. Услуга: All Inclusive (се вклучено) Плажа: Приватна камчеста плажа, оддалечена околу 450 м од хотелот (се преминува преку улица). Лежалките и чадорите не се наплаќаат. Пешкири на плажа со доплата. - ГРАТИС сместување за 1 дете до 13 години (во стандардна соба) - ГРАТИС сместување за 2 деца до 13 години (во фамилијарна соба)
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£62141GBP
for 2 adults
see details
Kleopatra Ramira Hotel

Kleopatra Ramira Hotel

LocationCentrally located in Alanya, this hotel is about 800 m from the sandy beach.FacilitiesThis hotel has a lift and a reception desk. The hotel provides medical assistance, an alarm call service, a laundry service and a conference room. Wireless internet access is provided in public areas. Everyday necessities can be purchased at the supermarket. The grounds of the hotel feature a playground and a lovely garden. Guests arriving by car can park their vehicles in the car park.RoomsAir conditioning and central heating ensure that rooms maintain comfortable temperatures. Some rooms have a balcony, which gives guests additional space for rest and relaxation. Equipped with internet access, a telephone and a TV, the rooms provide many ways for guests to stay connected and entertained. Bathrooms are equipped with a shower and a bathtub, as well as a hairdryer.Sports/EntertainmentThe outdoor pool complex includes a children's swimming area and is ideal for working out or just relaxing. Parasols on the sun terrace are also available. There are many ways to relax or stay active at the hotel, including a gym, a sauna, a hammam and massage treatments. Children are well looked after in the kids' club. Copyright GIATA 2004 - 2021. Multilingual, powered by www.giata.com for client no. 124971MealsAll-inclusive can be booked. Breakfast, lunch and dinner will satisfy appetites big and small. Non-alcoholic beverages are available.
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£63257GBP
for 2 adults
see details
LONICERA CITY HOTEL

LONICERA CITY HOTEL

Локација: Хотелот е лоциран во центарот на Аланија (во близина на плажата Клеопатра) и 132 км од аеродромот во Анталија. Услуга: All Inclusive Плажа: Приватна плажа, камчеста и песочна, на 100 м од хотелот преку пат. Лежалки и чадори за сонце на плажата се доплаќаат, но околу базените се бесплатни. Пешкири за плажа се доплаќаат. Спорт и забава: Надворешен базен за возрасни и деца, фитнес центар, пинг понг. Услуги со доплата: водни спортови на плажата, билјард...
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£64287GBP
for 2 adults
see details
SUNSTAR BEACH HOTEL

SUNSTAR BEACH HOTEL

Хотелот се наоѓа во одморалиштето во Аланија, на брегот на Средоземното море. Овој пријатен хотел со сите современи удобности се карактеризира со високо ниво на услуга, гостопримливост на персоналот, тука се создадени сите услови за добар одмор.
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£64630GBP
for 2 adults
see details
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£64887GBP
for 2 adults
see details
KAILA KRIZANTEM HOTEL

KAILA KRIZANTEM HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа на 1,5 km од Аланија, а неговата приватна плажа е на 50 m одалеченост. Плажа: На плажата на располагање ви се бројни рекреативни активности. Услуга: All Inclusive Сместување и содржини: Хотелот има теретана, сауна и традиционален хамам, 2 отворени базена со тобогани. Сите соби имаат балкон. Ресторанот служи традиционална турска кујна, а во барот покрај базените служат разни пијалоци, вклучувајќи и коктели.
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£65145GBP
for 2 adults
see details
MAYA WORLD BEACH

MAYA WORLD BEACH

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Okurcalar, 35км од центарот на Аланија и 90км од аеродромот во Анталија. Услуга: All Inclusive Плажа: Хотелска плажа, лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа не се наплаќаат. Спорт и забава: Отворен базен за деца и возрасни, турска бања, фитнес, пинг понг.
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£66089GBP
for 2 adults
see details
DRITA RESORT HOTEL & SPA

DRITA RESORT HOTEL & SPA

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Kargicak, 14км од Аланија и 139км од аеродромот во Анталија. Плажа: Хотелска плажа, песочна и камчеста (има тунел под патот), лежалки и чадори за сонце се бесплатни. Пешкири за плажа со доплата.
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£66089GBP
for 2 adults
see details
NUMA KONAKTEPE HOTEL (EX.SMARTLINE NUMA KONAKTEPE HOTEL)

NUMA KONAKTEPE HOTEL (EX.SMARTLINE NUMA KONAKTEPE HOTEL)

Хотел Конактепе 4 * се наоѓа во областа Конакли, на 11 км од Аланија. Хотелот е отворен во 1997 година. Конактепе е една 4-катна зграда со голема соседна територија. Гостопримливата атмосфера на хотелот им овозможува на туристите пријатен престој далеку од вревата во градот.
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£66690GBP
for 2 adults
see details
WIEN STAR HOTEL

WIEN STAR HOTEL

Локација: 50 метри од плажата со песок и шиндра (премин на пат, услуга за плажа што се плаќа) од шеталиштето полно со продавници, ресторани и сл., На еден и пол километар од центарот, на 120 км од аеродромот. Спорт и забава: Мал отворен базен, билјард, одбојка на плажа, спортови на вода покрај плажа, повремено турска вечер во сезоната.
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£67977GBP
for 2 adults
see details