Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
search
21
search
22
search
23
search
24
search
25
search
26
search
27
search
28
search
29
search
30
search
ARMIR PALACE 4* (EX.KEMER MILLENIUM HOTEL 4)

ARMIR PALACE 4* (EX.KEMER MILLENIUM HOTEL 4)

Локација: Хотелот е лоциран во областа Белдиби , 12 км од центарот на Кемер и 35 км од аеродромот во Анталија. Сместување: Вкупен број на соби 175. Услуга: All Inclusive (Се вклучено) Плажа: Хотелска плажа со камчиња на 750 м од хотелот со бесплатни лежалки и чадори, пешкири на плажа (користење со доплата). Помеѓу хотелот и плажата поминува главен пат. Спорт и забава: Отворени базени за возрасни и деца, водени лизгалици, турска бања, сауна...
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£43655GBP
for 2 adults
see details
PARADOR SUITE HOTEL

PARADOR SUITE HOTEL

Локација: Хотелот Парадор апартман се наоѓа на непосредна близина на сопствената плажа, нудејќи 24-часовен рецепција, домаќинство и собни услуги. Местото се состои од 54 климатизирани соби. Сместување: Контролата на климата, кујнскиот простор и маса за пишување, како и машината за миење садови и фрижидерот се стандардни во сите простории. Некои единици имаат поглед на градот. Секоја соба во хотелот располага со кревети со перничиња и пердувени перници.
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£46814GBP
for 2 adults
see details
ACAR HOTEL ALANYA

ACAR HOTEL ALANYA

Локација: Хотелот се наоѓа во местото Обагол, оддалечен е 2,5 км од центарот на Аланија и 125 км од аеродромот во Анталија. Услуга: All Inclusive (се вклучено) на база на шведска маса. Плажа: Хотелската песочна плажа е оддалечена околу 150 метри од хотелот (дел од јавна плажа). Лежалките и чадорите се наплаќаат (околу 2-4 € за 1 лежалка и чадор). Пешкири на плажа се доплаќаат. Пристапот до плажа е преку подземен тунел. *ГРАТИС сместување за 2 деца (прво дете до 14 год, второ дете до 3 години)
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£47265GBP
for 2 adults
see details
CALIDO MARIS HOTEL

CALIDO MARIS HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Сиде. Приближно е 75км од аеродромот во Анталија. 20kм од центарот на Сиде. Сместување: Хотелот располага со вкупен број на 430 соби. Услуга: All inclusive (се вклучено) Плажа: На 150м од хотелот. Хотелска приватна песочна плажа и ситни камчиња, со чадори лежалки и пешкири. Се поминува преку тунел под патот. Спорт и забава: Внатрешни и надворешни базени за возрасни и деца, тобогани, фитнес центар, сауна.
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£48900GBP
for 2 adults
see details
AKDORA RESORT&SPA HOTEL

AKDORA RESORT&SPA HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа во Сиде. Приближно е 62 км од аеродромот во Анталија. 3kм од центарот на Сиде. Сместување: Вкупниот број на соби е 98. Услуга: All inclusive (се вклучено), Плажа: 600м од плажа. Хотелска приватна песочна плажа со бесплатни чадори, лежалки и крпи. Спорт и забава: фитнес сала, пикадо, пинг понг, аеробик, детски клуб, тобогани, надворешен базен, аква парк, ноќен клуб, шоу програма...
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£49340GBP
for 2 adults
see details
PARADOR BEACH HOTEL

PARADOR BEACH HOTEL

Хотелот Парадор се наоѓа во Аланија, на 130 км од Анталија, на 50 метри од медитеранскиот брег. Хотелот се наоѓа во близина на историски храм. Повеќето од собите имаат поглед кон морето. Овој пријатен хотел со сите современи погодности се карактеризира со квалитетна услуга, тука се создадени сите услови за добар одмор.
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£49431GBP
for 2 adults
see details
BLUE WAVE SUITE HOTEL

BLUE WAVE SUITE HOTEL

Alanya area see hotel on map
Локација: Blue Wave Hotel 4* се наоѓа во местото Обакој. Оддалечен е 2,5 км од центарот на Аланија и 120 км од аеродромот во Анталија. Услуга: All Inclusive (се вклучено) Плажа: Приватна камчеста плажа, оддалечена околу 450 м од хотелот (се преминува преку улица). Лежалките и чадорите не се наплаќаат. Пешкири на плажа со доплата. - ГРАТИС сместување за 1 дете до 13 години (во стандардна соба) - ГРАТИС сместување за 2 деца до 13 години (во фамилијарна соба)
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£50243GBP
for 2 adults
see details
TU CASA GELIDONYA HOTEL

TU CASA GELIDONYA HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Кемер, 60км од аеродромот во Анталија. Плажа: Хотелска сопствена плажа на 150м од хотелот со камчиња, лежалки, чадори се бесплатни.Пешкири на плажа со доплата. Спорт и Забава: Надворешен и внатрешен базен (затворен во летниот период)за деца и возрасни, водени лизгалици, фитнес центар, сауна, турска бања, пинг понг. Со доплата:водени спортови на плажа, масажа, салон за убавина, парна бања, билјард и комјутерски игри. Забавни програми во текот на денот и навечер. Мини клуб за деца од 04-12 години
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£50965GBP
for 2 adults
see details
MC MAHBERI BEACH HOTEL

MC MAHBERI BEACH HOTEL

Локација: Хотелот е лоциран во областа Konakli, на 12км од Аланија и 110км од аеродромот во Анталија. Плажа: Хотелска плажа со ситни камчиња и песок, лежалки, чадори за сонце, не се доплаќаат. Пешкири за на плажа со депозит, менувањето на пешкирите се доплаќа.
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£51777GBP
for 2 adults
see details
BOULEVARD HOTEL

BOULEVARD HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Аланија на 120км од аеродромот во Анталија. Сместување: Вкупен број на соби 116. Услуга: All Inclusive Содржини: Главен ресторан на шведска маса, бар покрај базен, лоби бар, А’la Carte ресторан. Плажа: Оддалечена е на 50м од хотелот, песочна. Лежалки и чадори за сонце се наплаќаат. Лежалки и чадори за сонце покрај базенот се без доплата. Спорт и забава: Отворен базен за деца и возрасни, фитнес, турска бања, сауна, пинг понг.
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£52499GBP
for 2 adults
see details
SUNSTAR BEACH HOTEL

SUNSTAR BEACH HOTEL

Хотелот се наоѓа во одморалиштето во Аланија, на брегот на Средоземното море. Овој пријатен хотел со сите современи удобности се карактеризира со високо ниво на услуга, гостопримливост на персоналот, тука се создадени сите услови за добар одмор.
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£52769GBP
for 2 adults
see details
MONTE CARLO HOTEL

MONTE CARLO HOTEL

Alanya area see hotel on map
Локација: Хотелот се наоѓа во регионот Обагол, 1км од центарот на Аланија и 125 км од аеродромот во Анталија. Услуга: All Inclusive Плажа: Приватна плажа која се наоѓа на 70 м од хотелот, преку патот, со тунел под земја, песочна и камчеста, опремена со лежалки и чадори за сонце кои се бесплатни. Спорт и забава: Надворешен базен со посебен дел за деца, 2 водна лизгалка, пинг понг, одбојка на плажа...
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£52769GBP
for 2 adults
see details
ARMAS KAPLAN PARADISE HOTEL

ARMAS KAPLAN PARADISE HOTEL

Локација: Хотелот е лоциран во областа Текирова, 17км од Кемер и 70км од аеродромот во Анталија. Сместување: Вкупен број на соби 393. Плажа: Хотелска плажа на 300м од хотелот, со ситни камчиња. Лежалки на плажа, чадори за сонце и пешкири за плажа не се наплаќаат. Има бесплатен шатл бус до плажа. Спорт и забава: Отворен и затворен базен за возрасни и деца, три лизгалици на вода, фитнес, сауна, Турска бања, тениски игралишта, одбојка на плажа, пинг понг.
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£54033GBP
for 2 adults
see details
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£55567GBP
for 2 adults
see details
NOX INN CLUB (Ex.CLUB KONAKLI HOTEL FAMILY RESORT & SPA)

NOX INN CLUB (Ex.CLUB KONAKLI HOTEL FAMILY RESORT & SPA)

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Конакли, на 12км од центарот на Аланија. Услуга: All Inclusive (се вклучено) Плажа: Приватна плажа со песок и ситни камчиња, оддалечена на 200м од хотелот. Содржини и забава: Фитнес центар, турска бања, сауна, масажа и СПА центар. Спортови на вода, кошарка, пинг понг, билијард.
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£55928GBP
for 2 adults
see details
VIKING SUITE HOTEL

VIKING SUITE HOTEL

Локација: Хотелот е лоциран во центарот на Кемер, 55 км од аеродромот во Анталија. Сместување: Вкупно број на соби 55. Услуга: All inclusive (се вклучено) Плажа: Хотелска плажа, 800м од хотелот, со камен и лежалки се бесплатни. Пешкири за плажа со доплата. Превозот до плажа е бесплатен. Спорт и забава: Надворешен базен за возрасни и деца. Пинг понг, пикадо, водени спортови со доплата.
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£57733GBP
for 2 adults
see details
CLUB SIDE COAST HOTEL

CLUB SIDE COAST HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Сиде. Приближно е 55 км од аеродромот во Анталија. 13kм од центарот на Сиде. Сместување: Хотелот располага со вкупен број на 323 соби во две згради. Услуга: All inclusive (се вклучено) Плажа: На 450м од хотелот. Хотелска приватна песочна плажа со чадори, лежалки и пешкири. Превоз до плажа на секои 10 минути (бесплатно) Спорт и забава: Отворен и затворен базен за возрасни и деца, аква парк, фитнес центар...
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£58364GBP
for 2 adults
see details
VALERI BEACH HOTEL

VALERI BEACH HOTEL

Локација: Хотелот е лоциран во центарот на Кемер, 55км од аеродромот во Анталија. Плажа: Хотелска плажа со камчиња, лежалки на плажа, чадори за сонце и пешкири не се наплаќаат. Спорт и забава: Отворен базен со дел за деца, Турска бања, сауна, пинг понг, пикадо. Спортови на вода, масажа и билијард, дополнително се наплаќаат. Забавни програми со жива музика, двапати во текот на неделата.
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£58545GBP
for 2 adults
see details
GRAND RING HOTEL

GRAND RING HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа во регионот Белдиби, 40 км од аеродромот во Анталија, 25 км од центарот на градот и 10 км од Кемер. Плажа: приватна плажа на хотелот, камчиња, лежалки, чадори за сонце се бесплатни, пешкири за плажа се со депозит. Спорт и Забава: Отворен и затворен базен за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, пинг-понг се бесплатни. Спортови на вода, масажа, куглање, билијард се со доплата. Забавни програми, натпревари во текот на денот и шоу програми во вечерните часови...
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£58545GBP
for 2 adults
see details
LARISSA MARE BEACH

LARISSA MARE BEACH

Локација: Хотелот е лоциран во областа Beldibi, 15км од центарот на Кемер и 35км од аеродромот во Анталија. Плажа: Хотелска плажа, со камчиња. Лежалки на плажа и чадори за сонце не се наплаќаат. Сместување: Вкупен број на соби 100. Спорт и забава: Отворен базен за возрасни и деца, лизгалица на вода, Турска бања, сауна, гимнастика, одбојка на плажа, пинг понг. Спортови на вода, масажа и билијард, дополнително се наплаќаат.
FLIGHT + ACCOMMODATION
from
£59357GBP
for 2 adults
see details